sprzedaz samochodu skuteczne ogloszenie motoryzacyjne

Jak pisać skuteczne ogłoszenia motoryzacyjne? Poradnik sprzedawcy

Skuteczne ogłoszenie motoryzacyjne musi być napisane we właściwy sposób, który pozwoli na szybką sprzedaż samochodu. Chcesz wiedzieć, jak napisać skuteczne ogłoszenie motoryzacyjne? Podpowiadamy, jakich błędów uniknąć przy jego tworzeniu i co musi zawierać, żeby było atrakcyjne dla potencjalnych kupców. Zapraszamy do lektury!

Co musi zawierać ogłoszenie motoryzacyjne?

Stworzenie ogłoszenia motoryzacyjnego powinno rozpocząć się od zrobienia odpowiednich zdjęć pojazdu. To fotografie w dużej mierze wyznaczać będą atrakcyjność oferty i wpłyną na to, jak szybko można sprzedać samochód. Nie ma co prawda jednego skutecznego schematu, według którego powinno się tworzyć ogłoszenia o sprzedaży auta, jednak pewnych elementów nie można pomijać. Są to:

  • prawdziwe i konkretne informacje dotyczące roku produkcji, przebiegu, rodzaju paliwa czy mocy silnika,
  • informacje o usterkach czy naprawach auta,
  • niezatajanie wad samochodu,
  • informacja o wyposażeniu,
  • unikanie wychwalania samochodu ponad miarę,
  • umieszczenie prawdziwych zdjęć, które oddają stan i wygląd auta.

Dobrą praktyką jest również sprawdzenie ogłoszeń motoryzacyjnych innych i porównanie ze swoim. Pozwoli to na dostrzeżenie aspektów, o których samemu się nie pomyślało i uzupełnienie oferty o interesujące i ciekawe informacje.

Jak pisać o cenie w ogłoszeniu motoryzacyjnym?

Cena samochodu powinna być dostosowana do jego stanu – technicznego i wizualnego. W tym celu również warto sprawdzić, jak kształtują się ceny pozostałych samochodów w danej kategorii i na tej podstawie oszacować, za ile chce się sprzedać swoje auto. Dobrze jest porównać zarówno najtańsze, jak i najdroższe ogłoszenie motoryzacyjne i przeanalizować, jakie są między nimi różnice i z czego dokładnie wynikają.

Nie warto zaniżać oferty, można natomiast podać odrobinę wyższą kwotę, dzięki czemu możliwe będą negocjacje z klientem. Docenią oni możliwość obniżenia ceny, a Ty cieszyć się będziesz sprzedażą za ustaloną kwotę.

Jak opisać stan techniczny w ogłoszeniu motoryzacyjnym?

Informacja o stanie technicznym pojazdu jest kluczowa w każdym ogłoszeniu motoryzacyjnym. Klienci skupiają się głównie na wadach, usterkach oraz rzeczach do naprawy. Każda informacja o stanie pojazdu musi być poparta rzeczowymi argumentami, nie warto więc w tej kwestii oszukiwać czy naciągać faktów.

Stan wizualny samochodu również jest bardzo ważny. Zarysowania, plamy czy dziury w tapicerce stanowią istotne kwestie dla klientów, na które na pewno szczególnie zwrócą uwagę. Ważne więc, żeby w miarę możliwości pozbyć się ich, bo to na pewno uczyni samochód atrakcyjniejszym w oczach potencjalnych kupców.

Jak widać, można napisać skuteczne ogłoszenie motoryzacyjne, stosując się do kilku zasad. Pomogą one w skupieniu uwagi zainteresowanych, co na pewno przełoży się na większy odzew. A Ty jak piszesz ogłoszenia motoryzacyjne?

One Comment

  1. Ja już się tyle razy nacięłam na ogłoszenia motoryzacyjne, które miały masę nieprawdziwych informacji 🙁 nie wiem gdzie kupić samochod żeby wszystko było ok, mam wrażenie że wszyscy mnie chcą oszuakć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *