Samochody, ciężarówki na drodze

Oferta firm transportowych, czyli w czym pomoże firma transportowa?

Oferta firm transportowych może być bardzo zróżnicowana. Niektóre zajmują się wyłącznie transportem drogowym, inne świadczą też usługi z zakresu transportu morskiego, lotniczego, a nawet magazynowania. Co jeszcze można znaleźć w ofercie firm transportowym? Czym kierować się przy wyborze takich usług?

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Firmy transportowe oferować mogą usługi spedycyjne krajowe lub krajowe i międzynarodowe. W ich zakres wchodzi organizacja przewozu ładunków i dobranie właściwego środku transportu. Firma transportowa z Wrocławia (Fracht.pl) realizuje usługi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dotyczy to także transportu chłodniczego, który musi odbywać się w kontrolowanej temperaturze.

Transport drogowy

Oferta firm przewozowych w znacznej mierze koncentruje się na transporcie drogowym. Decydując się na taką usługę, warto sugerować się nowoczesnym taborem, doświadczeniem kierowców oraz kompleksową obsługą. Niektóre firmy transportowe zapewniają całopojazdowy transport krajowy i międzynarodowy o zróżnicowanej ładowności pojazdów, transport drobnicowy, dostawy ekspresowe, transport kontenerów czy przewóz naczepami specjalistycznymi. Realizowane są także transporty ładunków chłodniczych i towarów niebezpiecznych. Przy wyborze firmy warto upewnić się, czy oferuje ubezpieczenie Cargo na czas przewozu, o które warto zadbać.

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy jest szczególnie wymagający. Konieczny jest przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej. Jakiekolwiek uchybienia mogą doprowadzić do zepsucia lub uszkodzenia produktów. Transport chłodniczy obejmuje głównie warzywa, owoce, grzyby, rośliny, kwiaty, mięso i wyroby mięsne, ryby i owoce morza, słodycze, soki, napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz produkty mleczne. Przewóz musi odbywać się specjalistycznymi naczepami typu chłodnia, żeby zabezpieczyć w odpowiedni sposób te wymagające towary.

Magazynowanie towarów

Niektóre firmy transportowe oferują usługi z zakresu magazynowania towarów. Pomagają przedsiębiorcom w znalezieniu odpowiednich magazynów, które będą odpowiadały im pod względem rodzaju przechowywanych towarów, ale i lokalizacji. Magazynowanie produktów może wykraczać poza granice kraju, część firm transportowych pomoże wyszukać hale nawet na terenie wielu krajów europejskich. Taka usługa może zawierać też transport, załadunek i rozładunek, pakowanie i przepakowywanie, zarządzanie towarami w magazynie oraz kontrolę ilościową i jakościową.

Transport ponadgabarytowy

Oferta firm transportowych skierowana jest również do osób, które mają do przewiezienia ponadgabaryty. Potrzebne do takiego transportu są specjalistyczne pojazdy, które umożliwią bezpieczne dostarczenie przesyłki o niecodziennych wymiarach. W ten sposób przewożone są konstrukcje stalowe, sprzęt budowlany, maszyny rolnicze, zbiorniki, kontenery, elementy elektrowni wiatrowych, a nawet jachty i samoloty. Organizacja takiego transportu wymaga odpowiedniego przygotowania, zaplanowania tras przewozu, zabezpieczenia towaru, stąd warto przy wyborze firmy kierować się jej doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *