Samochody, ciężarówki na drodze

Oferta firm transportowych, czyli w czym pomoże firma transportowa?

Oferta firm transportowych może być bardzo zróżnicowana. Niektóre zajmują się wyłącznie transportem drogowym, inne świadczą też usługi z zakresu transportu morskiego, lotniczego, a nawet magazynowania. Co jeszcze można znaleźć w ofercie firm transportowym? Czym kierować się przy wyborze takich usług?

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Firmy transportowe oferować mogą usługi spedycyjne krajowe lub krajowe i międzynarodowe. W ich zakres wchodzi organizacja przewozu ładunków i dobranie właściwego środku transportu. Firma transportowa z Wrocławia (Fracht.pl) realizuje usługi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dotyczy to także transportu chłodniczego, który musi odbywać się w kontrolowanej temperaturze.

Transport drogowy

Oferta firm przewozowych w znacznej mierze koncentruje się na transporcie drogowym. Decydując się na taką usługę, warto sugerować się nowoczesnym taborem, doświadczeniem kierowców oraz kompleksową obsługą. Niektóre firmy transportowe zapewniają całopojazdowy transport krajowy i międzynarodowy o zróżnicowanej ładowności pojazdów, transport drobnicowy, dostawy ekspresowe, transport kontenerów czy przewóz naczepami specjalistycznymi. Realizowane są także transporty ładunków chłodniczych i towarów niebezpiecznych. Przy wyborze firmy warto upewnić się, czy oferuje ubezpieczenie Cargo na czas przewozu, o które warto zadbać.

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy jest szczególnie wymagający. Konieczny jest przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej. Jakiekolwiek uchybienia mogą doprowadzić do zepsucia lub uszkodzenia produktów. Transport chłodniczy obejmuje głównie warzywa, owoce, grzyby, rośliny, kwiaty, mięso i wyroby mięsne, ryby i owoce morza, słodycze, soki, napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz produkty mleczne. Przewóz musi odbywać się specjalistycznymi naczepami typu chłodnia, żeby zabezpieczyć w odpowiedni sposób te wymagające towary.

Magazynowanie towarów

Niektóre firmy transportowe oferują usługi z zakresu magazynowania towarów. Pomagają przedsiębiorcom w znalezieniu odpowiednich magazynów, które będą odpowiadały im pod względem rodzaju przechowywanych towarów, ale i lokalizacji. Magazynowanie produktów może wykraczać poza granice kraju, część firm transportowych pomoże wyszukać hale nawet na terenie wielu krajów europejskich. Taka usługa może zawierać też transport, załadunek i rozładunek, pakowanie i przepakowywanie, zarządzanie towarami w magazynie oraz kontrolę ilościową i jakościową.

Transport ponadgabarytowy

Oferta firm transportowych skierowana jest również do osób, które mają do przewiezienia ponadgabaryty. Potrzebne do takiego transportu są specjalistyczne pojazdy, które umożliwią bezpieczne dostarczenie przesyłki o niecodziennych wymiarach. W ten sposób przewożone są konstrukcje stalowe, sprzęt budowlany, maszyny rolnicze, zbiorniki, kontenery, elementy elektrowni wiatrowych, a nawet jachty i samoloty. Organizacja takiego transportu wymaga odpowiedniego przygotowania, zaplanowania tras przewozu, zabezpieczenia towaru, stąd warto przy wyborze firmy kierować się jej doświadczeniem.

One Comment

  1. Ciekawe, mój synek ma ostatnio mega zajawkę na transport i samochody dostawcze, więc będę mogła mu co nieco poopowiadać przed snem. Artykuł nie dla każdego, ale bardzo przydatny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *