sprzedaz samochodu o czym wspomniec w ogloszeniu

O czym wspomnieć w ogłoszeniu motoryzacyjnym, aby przykuło uwagę?

Dobrze skonstruowane ogłoszenie motoryzacyjne zdecydowanie zwiększa szanse na szybką sprzedaż samochodu. Jakie elementy powinno zawierać i o czym warto w nim wspomnieć, aby przykuć uwagę i wzbudzić zainteresowanie? O tym w dzisiejszym artykule!

Co musi zawierać atrakcyjne ogłoszenie motoryzacyjne?

Chcąc sprzedać swój samochód, należy się od tego odpowiednio przygotować. Przed stworzeniem oferty warto przygotować dobre zdjęcia pojazdu, które sprawią, że ogłoszenie motoryzacyjne zyska w oczach potencjalnych kupców. Warto wiedzieć, jak zrobić zdjęcie do ogłoszenia motoryzacyjnego, ponieważ ich odpowiedni dobór zdecydowanie wpływa na atrakcyjność oferty.

Samo ogłoszenie o sprzedaży samochodu musi zawierać w sobie podstawowe informacje dotyczące pojazdu jak marka i model, rok produkcji, rodzaj paliwa czy moc silnika. Atrakcyjne ogłoszenie motoryzacyjne powinno zawierać informacje konkretne i prawdziwe, które przedstawiane są w sposób rzeczowy i przystępny dla potencjalnego kupca.

Jakich zwrotów w ogłoszeniu motoryzacyjnym użyć, aby przykuć uwagę?

Tworząc ogłoszenie motoryzacyjne, warto posiłkować się specjalnymi zwrotami, które sprawią, że oferta dotycząca sprzedaży auta będzie przykuwała uwagę i stanie się wartościowsza i ciekawsza. Oczywiście korzysta się z nich tylko w przypadku, kiedy są zgodne z prawdą. W ogłoszeniu motoryzacyjnym powinny pojawić się takie sformułowania jak:

  • posiadajacy oryginalną dokumentację – dowód zakupu wraz z książką serwisową to elementy, na które potencjalni kupcy często zwracają uwagę, warto podkreślić fakt ich posiadania,
  • samochód garażowany – wartościowa informacja, która wskazuje na dbałość o pojazd i może gwarantować utrzymanie blach auta w dobrym stanie,
  • niepalący właściciel – kupujący często zwracają na to uwagę, w końcu kto chciałby kupić samochód brudny, śmierdzący lub z uszkodzoną tapicerką?
  • działające wyposażenie – to, że samochód posiada dodatkowe opcje to jedno, ale pokreślenie, że każdy element jest sprawny, jest bardzo ważny i na pewno przykuje uwagę zainteresowanych.

O czym jeszcze pamiętać pisząc ogłoszenie motoryzacyjne?

Pisząc ogłoszenie motoryzacyjne związane ze sprzedażą samochodu, warto pamiętać o podaniu danych kontaktowych, za pomocą których, zainteresowani będą się w stanie umówić na oględziny pojazdu lub dopytać o nurtujące ich kwestie. Dobrą praktyką jest wspomnienie w ogłoszeniu, w jakich dniach i godzinach można samochód zobaczyć. Często pojazd wykorzystywany jest praktycznie do dnia sprzedaży, dlatego warto uściślić, kiedy zainteresowani będą mogli go zobaczyć.

Na koniec należy wspomnieć o dbałości o szczegóły i poprawność językową przy pisaniu ogłoszenia motoryzacyjnego. Brak błędów, schludna treść i konkretne informacje spowodują, że ogłoszenie będzie przykuwać uwagę i na pewno stanie się dla potencjalnego kupca atrakcyjniejsze niż te chaotyczne i z wieloma błędami.

3 Comments

  1. No i warto jeszcze podać VIN, o ile to nie problem. Zawsze wygląda to lepiej pokazuje, że nie mamy nic do ukrycia

  2. Ja nie mam nic do ukrycia, zawsze wszystko mówię na miejscu o samochodzie, kiedy widzę się z potencjalnym kupującym. Ale chyba warto wszystkie info umeiszczac, wtedy większe szanse, że sie ktos odezwie by kupic auto.

  3. Moim zdaniem jedna z najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać w ogłoszeniu motoryzacyjnym, to to, czy było palone w środku samochodu, czy nie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *