wnętrze samochodu

Jak szybko sprzedać samochód?

Dzisiaj sprzedaż samochodu czy innego pojazdu to nie lada wyzwanie. Zdziwiony? To zerknij na serwisy z ogłoszeniami moto i zobacz, ile anonsów jest tam zamieszczonych. Prawda jest taka, że samochodów jest coraz więcej i dlatego tak trudno jest sprawić, by kupiec zwrócił uwagę na nasz. A gdzie w ogóle dodać ogłoszenie? Jak zrobić to, by było tanio?

Gdzie dodać ogłoszenie o sprzedaży auta?

Każdy, kto choć raz chciał z drugiej ręki coś kupić lub sprzedać, doskonale wie, że serwisów ogłoszeniowych jest wiele. Można wybrać ogólne, jak OLX.pl, Gumtree.pl, Sprzedajemy.pl, ale warto rozważyć też tematyczne, czyli Otomoto.pl czy Moto.gratka.pl. Serwisów, jak widać jest kilka, a wśród nich są te chętniej i mniej chętnie odwiedzane. Wiadomo, że jak szukać auta, to na Otomoto.pl, ale czy jak sprzedawać, to także? O tym w dalszej części artykułu.

Oczywiście dzisiaj, gdy tak ogromną rolę odgrywają social media, nie można o nich zapomnieć. Na Facebooku można na własnym profilu udostępnić link do anonsu dodanego na serwisie ogłoszeniowym, ale warto też po prostu dodać informację, że ma się na sprzedaż samochód i dodać zdjęcia. Dobrze jest poprosić znajomych o udostępnianie posta.

Oczywiście nie można pominąć grup na Facebooku. Najlepiej celować w te miejskie. Jest wiele grup typu kupię/sprzedam. Większość miejscowości je ma, więc dobrze jest do nich dołączyć i dodać informację o tym, że ma się pojazd na sprzedaż.

Warto wiedzieć, że na Facebooku jest też Market. Można w nim umieścić swoje ogłoszenie. Dotrze przede wszystkim do użytkowników z okolicy. Nie ma co się ograniczać – warto umieścić informację o tym, że chce się sprzedać samochód, we wszystkich miejscach, jakie przytoczyliśmy i innych, jakie przychodzą do głowy.

A czy klasyczne sposoby typu kartka za szybą są warte zastanowienia? Trzeba być ostrożnym. Taka informacja nie może mieć znamienia oferty. Zdecydowanie lepiej odpuścić sobie przyklejanie kartki na szybie. Trafi do niewielu odbiorców, a niesie za sobą ryzyko.

Gdzie dodać darmowe ogłoszenie motoryzacyjne?

Wspomnieliśmy o tym, że warto dodawać ogłoszenie o sprzedaży auta, gdzie się da. Niestety należy pamiętać, że to się wiąże z opłatami… W dodatku niemałymi. Wiele z nich zależnych jest od wartości pojazdu, jaki chce się sprzedać. Tak jest na OLX.pl – cena zaczyna się od blisko 25 złotych. To sporo, zwłaszcza jeśli jest niewielka szansa, że samochód się sprzeda w szybkim czasie.

Drogo jest też na Otomoto.pl. Nie ma co się dziwić. To serwis najpopularniejszy. Tutaj opłata też zależy od wartości samochodu. Co więcej, ogłoszenie jest tylko na 2 tygodnie. Cena za jego umieszczenie wynosi ponad 30 złotych. Trzeba więc zastanowić się, czy warto ponieść taki koszt.

Płatna jest też Moto.gratka.pl. Jednak tutaj cena jest stała. Za mniej niż 20 złotych można dodać ogłoszenie, a płacąc więcej – skorzystać po prostu z dodatkowych opcji wyróżniających anons. Tak, by zwiększyć szanse na dojście do kupca.

A czy da się dodać ogłoszenie za darmo? Tak! Serwis Sprzedajemy.pl nie pobiera opłaty za umieszczenie anonsu motoryzacyjnego. Zapłacić należy dopiero wówczas, gdy chce się swoje ogłoszenie w jakiś sposób wyróżnić. A oczywiście warto to zrobić.

Za zamieszczenie ogłoszeń w social mediach nie trzeba płacić. Dobrze jest zadać sobie trud i skorzystać z nich, by zwiększyć szanse na szybką sprzedaż pojazdu. Jak jeszcze można to zrobić?

Jak szybko sprzedać samochód?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad ceną samochodu. Nie ma tu miejsca na mrzonki. Trzeba realnie podjeść do tematu. Jak? Sprawdzając, za ile dane auto, ale z mniej więcej tymi samymi parametrami (model, rocznik, silnik, przebieg, wyposażenie), sprzedają inne osoby. Zbyt wywindowana cena sprawi, że nikt nawet nie wyświetli oferty. Oczywiście nie oznacza to, że należy samochód sprzedać znacznie taniej. Chodzi o to, by cena była adekwatna.

Co jeszcze zrobić, by szybko sprzedać samochód? Być szczerym! Warto nie tylko wypełnić formularz o dane pojazdu, ale i napisać wszystko, co się o nim wie. Czyli co? Wszelkie robione naprawy, ale i usterki, jakie są do zrobienia. Jeśli auto ma ubytki w lakierze – napisz to. Jeśli coś w nim stuka – nie zatajaj. Opis powinien pokazywać wszystkie wady, jak i zalety pojazdu.

Nie można zapomnieć o dobrych zdjęciach. Powinno się na nich znaleźć auto z wewnątrz, jak i zewnątrz – z przodu, z tyłu i z każdego z boków. Warto zrobić zbliżenia na wszelkie uszkodzenia – wgniecenia, zadrapania, odpryski lakieru. Im mniej zatai się w ogłoszeniu, tym mniej odwiedzin kupujących, którzy uciekną w popłochu, bo auto które widzą zdecydowanie odbiega od tego, jakie było na zdjęciach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *