Kluczyki samochodowe

Gdzie dodać darmowe ogłoszenie motoryzacyjne?

Planujesz sprzedaż samochodu lub motocykla? W większości przypadków będziesz musiał uwzględnić także koszty związane z dodaniem ogłoszenia. A czy można ich uniknąć? Sprawdzamy.

Ile kosztuje dodanie ogłoszenia motoryzacyjnego?

Jeśli po raz pierwszy sprzedawałeś auto kilka lat temu, to teraz może czekać Cię nie lada zaskoczenie, ponieważ większość serwisów motoryzacyjnych wymaga uiszczenia opłaty, która może okazać się dość wysoka. Co więcej, jeśli nie uda Ci się sprzedać samochodu w trakcie trwania oferty, trzeba będzie ją ponowić i po raz kolejny zapłacić. Ile? Sprawdźmy, jak to wygląda w przypadku najpopularniejszych stron z ogłoszeniami.

Opłata za umieszczenie informacji o aucie na sprzedaż na OLX zależy od wartości pojazdu. Ceny zaczynają się od 24,99 zł, a to i tak tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na dokonanie płatności online. I na pewno nie opłaca się oszukiwać, czyli w ogłoszeniu zaniżać kwotę, ponieważ najpewniej zniechęci to potencjalnych nabywców.

Nieco mniejsze opłaty pobiera Gratka.pl – zaczynają się od 19,95 zł. W tym wypadku nie jest istotna wartość auta, lecz pakiet, który wybierzesz. Im jest droższy, tym więcej dodatkowych opcji jest oferowanych.

Niewątpliwie najpopularniejszym serwisem motoryzacyjnym jest OtoMoto, lecz jest on jednocześnie najdroższy. Tak jak w przypadku OLX, cena oferty uzależniona jest od kwoty, za którą wystawiasz pojazd i zaczyna się od 32,99 zł. Niby nie aż tak dużo, dopóki nie dowiadujesz się, że Twoje ogłoszenie będzie widoczne tylko przez 15 dni. A to czasami nie wystarcza.

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

A czy możliwe jest wystawienie darmowej oferty? Tak, chociaż obecnie umożliwia to jeden top-owy serwis ogłoszeniowy – Sprzedajemy.pl. Tam zapłacisz dopiero wtedy, gdy będziesz chciał skorzystać z jednej z dodatkowych opcji wyróżnień.

Popularność tego serwisu z miesiąca na miesiąc rośnie i obecnie w dziale motoryzacja znajduje się ponad milion ogłoszeń. Dlatego warto od niego rozpocząć sprzedaż samochodu, ponieważ można oszczędzić na opłatach związanych ze stworzeniem oferty.

Jak szybko sprzedać auto?

Wybór serwisu to jedno, a przygotowanie ogłoszenia tak, aby było ono atrakcyjne, to już zupełnie inne kwestia. Nawet jeśli umieścisz ofertę na OtoMoto, a będzie brakować w niej podstawowych informacji, to nie licz na to, że kupujący będą zasypywać Cię wiadomościami. To tak nie działa.

Najpierw warto auto przygotować do sprzedaży, czyli… najczęściej po prostu umyć i dokładnie wyczyścić w środku. W innym wypadku nie będzie się korzystnie prezentowało ani na żywo, ani na zdjęciach. Można też pomyśleć o wykonaniu podstawowych napraw, które nie są kosztowne, a mogą zniechęcić do nabycia pojazdu.

Kluczem są odpowiednie zdjęcia. I nie chodzi o to, aby były idealnie wykadrowane, lecz przedstawiały faktyczny stan auta. Pojazd należy sfotografować z każdej strony, również z wewnątrz, zrobić zbliżenie wszelkich ubytków, rys. Gdy umówisz się na spotkanie z kupującym, to ten i tak je zauważy – po co więc masz tracić zarówno jego, jak i swój czas.

Gdy masz już zdjęcia, czas na stworzenie oferty. Przede wszystkim umieść w niej wszystkie wyszczególnione dane techniczne dotyczące pojazdu, np. rok pierwszej rejestracji, przebieg, moc silnika, rodzaj jednostki napędowej czy skrzyni biegów.

Wypisz każdy rodzaj wyposażenia, nawet jeśli Tobie wydaje się oczywisty (jak ABS, immobilizer, ASR, CD, MP3). W opisie, który tworzysz już samodzielnie, uwzględnij wszelkie usterki, a także potencjalne naprawy. Nie ma sensu oszukiwać, ponieważ coraz więcej klientów jest uświadomionych i wie, na co zwracać uwagę. Warto też uwzględnić informację o tym, do kiedy samochód jest ubezpieczony oraz jaki jest termin następnego przeglądu.

Mamy dobrą wiadomość – to już wszystko. Tak przygotowana oferta jest gotowa, a Ty zwiększasz szanse na to, że ktoś się nią zainteresuje.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *