zdjecia samochodu do ogloszenia motoryzacyjnego

Jak zrobić zdjęcie do ogłoszenia motoryzacyjnego?

Odpowiednie zdjęcia do ogłoszenia motoryzacyjnego stanowią bardzo ważny element oferty, który zdecydowania wzmacnia atrakcyjność. Bardzo często poszukujący samochodu dokonują wstępnej selekcji ofert już po samych zdjęciach. Nie warto więc zaniedbywać tego elementu oferty i zamykać sobie drogi do potencjalnych zainteresowanych zakupem naszego  pojazdu.

O czym pamiętać robiąc zdjęcie do ogłoszenia motoryzacyjnego?

Pierwszym krokiem powinno być przygotowanie samochodu do sesji zdjęciowej. To, jak przygotować auto do wystawienia w ogłoszeniu motoryzacyjnym, zastanawia wielu ludzi, pamiętać więc trzeba o jego umyciu, posprzątaniu i ukazaniu w jak najlepszym świetle. Sprzątając i myjąc samochód, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd zewnętrzny, ale również na środek. Czysta tapicerka i deska rozdzielcza bez kurzu to absolutna konieczność.

Warto również zwrócić uwagę na porę dnia, podczas której będą wykonywane zdjęcia. Ostre słońce może zaburzyć kolory i tworzyć nieatrakcyjne odbicia. Nie warto również fotografować miejsc zacienionych, ponieważ zdjęcie może być niedoświetlone, lub przekłamywać rzeczywistość przez użycie lampy błyskowej. Idealnym dniem na fotografowanie samochodu na sprzedaż jest dzień pochmurny, a momentem tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca. Światło tworzy wówczas idealne warunki do robienia zdjęć do ogłoszenia motoryzacyjnego.

Gdzie zrobić zdjęcia samochodu do ogłoszenia motoryzacyjnego?

Najlepsze miejsca do zdjęć samochodu na sprzedaż to te neutralne jak zadbany parking, miejsce pod domem czy leśna droga. Wielu sprzedających pojazdy zapomina, że na zdjęciu widoczny nie jest jedynie samochód. Jego otoczenie czy tło również jest bardzo ważne. Pamiętać należy, żeby otoczenie samochodu nie zniechęcało do jego zakupu. Śmieci, błoto czy brzydkie budynki sprawią, że potencjalni kupcy nie będą chcieli przyjrzeć się bliżej sprzedawanemu pojazdowi. Ludzie są wzrokowcami, dlatego też potraktujmy zdjęcie samochodu jako wizytówki ogłoszenia.

Jak robić zdjęcia do ogłoszenia motoryzacyjnego?

Zdjęcia do ogłoszenia motoryzacyjnego powinny nie tylko pokazywać pojazd i jego stan, ale również zachęcić poszukujących, do sprawdzenia auta na żywo. Warto więc zrobić zdjęcia z każdej strony, znaleźć odpowiednią i atrakcyjną perspektywę oraz nie zapominać o zdjęciach w środku. 

Zdecydowanie unikać należy trybu szerokokątnego, który może nienaturalnie wydłużyć samochód. Warto natomiast skupić się na unikatowych detalach, które wyróżniają pojazd, jak i samą ofertę. Tak samo w przypadku defektów czy rys, powinny znaleźć się na zdjęciach. Dobrze jest się przyłożyć do sesji zdjęciowej samochodu do ogłoszenia motoryzacyjnego i wykonać wiele zdjęć, żeby mieć, z czego wybierać te najlepsze do zamieszczenia w ofercie.

Właściwie dobrane zdjęcia w ogłoszeniu motoryzacyjnym są bardzo ważne.To na ich podstawie kupujący interesuje się lub odrzuca ofertę. Warto zastosować się do kilku prostych rad, dzięki czemu oferta sprzedaży samochodu będzie wyróżniała się na tle innych.

2 Comments

  1. Trudno jest zrobić ładne zdjęcie autka, ja przynajmniej nie umiem, zawsze proszę znajomych, którzy mają rękę do aparatu 😉

  2. Ciekawe porady. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ważne są ładne i dobre zdjęcia…W końcu ludzie kupują oczami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *