Mercedes

Używane Mercedesy z Japonii – czy to się opłaca?

Jednym z popularnych marek samochodowych na świecie jest Mercedes. Jedni zastanawiają się na kupnem takiego Mercedesa, drudzy nad kupnem używanego, a jeszcze inni są sceptycznie nastawieni na kupowanie używanych produktów. Czy opłaca się się kupić używanego Mercedesa prosto z Japonii? Jakie konsekwencje wiążą się z kupnem używanego samochodu sprowadzonego z innego kraju? Jest to zasadniczy problem jeśli chcemy kupić używany samochód w atrakcyjnej cenie. Te rozwikłania postaramy się wyjaśnić w niniejszym artykule.

Czy używane samochody są korzystniejsze?

Na początek warto zaznaczyć, że nie każdy używany samochód jest dobrej jakości, ale to nie znaczy, że jest nie do użytku. Właściciel, który zamierza sprzedać używane auto powinien zadbać nie tylko nad jakością towaru, ale także nad funkcjonalnością. My, jako klienci, nas nie interesuje z jakiego powodu właściciel chce sprzedać auto, tylko to, czy samochód jest zdolny do użytku i posiada wzorową jakość. Czy używanie samochody są korzystniejsze? Jeśli spełnia nasze wymagania i oczywiście jest w atrakcyjnej cenie, to jak najbardziej. Niemniej należy zwrócić uwagę, że używane samochody nie są tej samej jakości co nowsze modele. Więc warto się zastanowić nad decyzją.

Czy opłaca się kupować używane Mercedesy prosto z Japonii?

Mercedes, jako jedna z wielu popularnych marek ceni sobie luksus i wygodę, lecz samochody są niestety drogie. Dlatego klienci próbują szukać używanych aut tej marki, aby cena była zgodna z ich portfelem. Osoba kupująca powinna też zwrócić uwagę na to, że kupno Mercedesa (jeśli jest sprowadzony z innego kraju – w tym przypadku z Japonii) może (lecz nie musi) rodzić problem w postaci uszczerbku na transportowanym towarze. Dlatego warto zastanowić się nad kupnem używanego Mercedesa z Japonii, lub dokładnie sprawdzić oferty od sprzedającego. Jeśli towar, który zamierzamy kupić spełnia wszystkie nasze oczekiwania (w tym jakość, cena), jak najbardziej można zakupić używanego Mercedesa

Jakie są konsekwencje kupna używanego Mercedesa z innego kraju?

Jeśli już zdecydowaliśmy kupić używany Mercedes z Japonii, warto sprawdzić opłaty nie tylko za sam transport, ale także na rejestracje auta w Polsce. Ceny niestety nie są wymarzone. Należy zapłacić za sam transport z Japonii, przetłumaczyć umowę przez tłumacza przysięgłego, by mógł zarejestrować samochód w Polsce, oraz podpisać umowę zawartą w dokumentach przyszłego Mercedesa. Ponadto, gdy już załatwimy wszystkie formalności związane z transportem i rejestracją, należy zgłosić się do Centrum Kontroli Pojazdów, aby sprawdzić stan kupionego auta. Cały ten przebieg trwa zazwyczaj 3 miesiące, więc cierpliwość jest wskazana.

Jeśli zdecydujesz się na kupno Mercedesa z Japonii, należy dokładnie sprawdzić oferty sprzedającego, mieć na uwadze powyższe konsekwencje i mieć przede wszystkim pieniądze.


2 Comments

  1. Jak dla mnie sprawdzanie z zagranicy czegoś innego niż youngtimer to pomyłka, ale co kto lubi. Na standardowe samochody szkoda nerwów i zachodu.

  2. Przecież to by całe zardzewiało zanim by dotarło do Polski… Wolę sprowadzić z Niemiec, mniej roboty, szybciej będzie i tłumacza łatwiej znaleźć. Ilu jest tłumaczów przysięgłych z japońskiego? Trzech w całej Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *