jak kupić mercedesa z Japonii

Mercedesy z Japonii – zalety i wady kupna samochodu z Japonii?

Mercedesy z Japonii to alternatywa dla aut sprowadzanych z Niemiec czy Francji. Japoński rynek motoryzacyjny eksportuje samochody każdego rodzaju, znajdziesz tam klasyki, modele współczesne, europejskie auta z luksusowej półki. Jakie zalety i wady związane są z kupnem samochodu z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Co zrobić przed zakupem mercedesa z Japonii?

Od kilku lat sukcesywnie wzrasta ilość sprowadzanych samochodów z Japonii, dużym popytem cieszą się pojazdy wiodących marek jak Mercedes, BMW, Bentley czy Maserati. Auta, które możesz kupić w tym odległym zakątku świata są często poddane mechanicznemu i stylistycznemu tuningowi, w odróżnieniu od używanych pojazdów kupowanych w Europie to zazwyczaj samochody w wersji premium, z małym przebiegiem.

Mercedesy z Japonii to zarówno klasyki z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jak i współczesne modele z mocnym silnikiem. Na japońskim rynku masz szansę znaleźć używane perełki w bardzo dobrym stanie technicznym i blacharskim.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup mercedesa z Japonii możesz przejrzeć aukcje internetowe, gdzie znajdziesz samochody przeznaczone na eksport. Oferowane do sprzedaży auta zobaczysz na witrynach domów aukcyjnych oraz na stronach pośredników, polskich i zagranicznych. Mercedesy z Japonii, zanim kupisz, zobacz na www.richtermotors.com, gdzie wyszukasz używane luksusowe modele opatrzone szczegółowym opisem i zdjęciem. Znajdziesz tam dokładny raport techniczny każdego z przeglądanych samochodów wraz z kompletem dokumentacji fotograficznej.

Jakie zalety zakupu samochodu z Japonii?

Poszukując zalet używanych samochodów sprowadzanych z Japonii zwróć uwagę na dostępne ciekawe marki, które oferuje azjatycki rynek. To najczęściej auta europejskie marki premium, które niewiele różnią się od aut przeznaczonych do sprzedaży na Starym Kontynencie.

auta z Japonii

W Japonii europejskie pojazdy są wyznacznikiem prestiżu i wysokiego statusu społecznego, dużym atutem takich samochodów jest bogate wyposażenie. Auta w Japonii nie są eksploatowane w dużym stopniu, co przekłada się na ich niski przebieg. Często nawet po kilku latach użytkowania przez japońskiego właściciela zobaczysz na liczniku wybranego mercedesa najwyżej kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Mały przebieg samochodów oraz warunki klimatyczne panujące w Kraju Kwitnącej Wiśni sprawiają, że cechą charakterystyczną aut z tego regionu świata jest dobry stan techniczny. Decydując się na zakup mercedesa z Japonii masz dużą szansę na samochód całkowicie pozbawiony korozji, nawet w tych rejonach kraju, gdzie zimy są mroźne nie używa się soli do posypywania dróg.

Wady kupna auta z Japonii

Wadą zakupionych w Japonii samochodów, które nie były regularnie garażowane może być zmatowiały i popękany lakier, co spowodowane jest przez wysokie temperatury i intensywne nasłonecznienie. Niektóre samochody trzeba po przywiezieniu do Polski przywrócić do stanu technicznego, ponieważ Japończycy to miłośnicy gadżetów, które sprawiają, że auto odstaje od oryginalnej wersji.


One Comment

  1. Szczerze mówiąc, to akapit o zaletach trochę przeczy akapitowi o wadach — z jednej strony dobry stan techniczny dzięki warunkom klimatycznym, a z drugiej popękany i zmatowiały lakier z powodu wysokich temperatur. To jak to w końcu jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *