Mycie samochodu

Jak czyścić auto z wypożyczalni, po zakupie w ochronie przed koronawirusem?

W dobie koronawirusa, zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na co dzień, stało się naszym obywatelskim obowiązkiem. Nie inaczej jest w przypadku gdy korzystamy z samochodów czy to wypożyczonych, czy tuż po zakupie. W jaki sposób powinno się je czyścić, żeby uchronić się przed zarażeniem?

Jak koronawirus wpłynął na rynek samochodowy?

Pojawienie się pandemii koronawirusa nie pozostało bez wpływ na rynek samochodowy i dotyczy to zarówno pojazdów wypożyczanych, jak i kupowanych. Zdecydowano się przede wszystkim położyć większy nacisk na zachowanie bezpieczeństwa i higieny, aby tym samym zminimalizować zagrożenie, jakie może nieść ze sobą korzystanie ze środków transportu drogowego.

Zakup samochodu w czasach pandemii

Obecnie wiele salonów samochodowych zdecydowało się na zastosowanie środków bezpieczeństwa, mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Zdecydowana większość transakcji odbywa się teraz drogą online, zrezygnowano także z jazd próbnych, jak również z prezentacji wnętrz samochodów oraz tłumaczenia z ich obsługi.

Nie musi go także odbierać osobiście, ponieważ można liczyć na dostarczenie pojazdu bezpośrednio pod dom klienta. Nieco inaczej może to oczywiście wyglądać przy zakupie aut używanych, tutaj zachowanie bezpieczeństwa i higieny może być nieco trudniejsze i zależeć od tego, z jakiego źródła się je nabywa.

Co z wynajmem samochodów w czasie koronawirusa?

Firmy wynajmujące samochody właściwie od samego początku zaczęły bardzo poważnie traktować kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną. W tym celu każdy pojazd jest dokładnie czyszczony zarówno przed odebraniem go przez klienta, jak i po tym, gdy jest on już oddawany. Firmy same więc pilnują, by maksymalnie w miarę możliwości dopilnować wszystkich starań. Oczywiście jeżeli chodzi o higienę, wiele będzie zależało także od samych użytkowników.

Jak czyścić auto zaraz po zakupie?

Samo pójście do myjni samochodowej to za mało, ponieważ najbardziej narażone będą te miejsca, z którymi mamy największą styczność i dotyczy to przede wszystkim kierownicy, radia, klimatyzacji, deski rozdzielczej, dźwigni zmiany biegów, bagażnik, klapy, drzwi, klamek itp. Należy więc każdorazowo czyścić i dezynfekować te miejsca przed i po użyciu. Często wystarczy mieć na stałe w samochodzie płyn do dezynfekcji lub inny płyn na bazie alkoholu oraz chusteczki nawilżane. Warto zadbać także o czystą klimatyzację i wymienić filtr powietrza.

Co z czyszczeniem auta z wypożyczalni?

Jak zostało wspomniane, zdecydowana większość wypożyczalni samodzielnie pilnuje tego, by każdy samochód został dokładnie wyczyszczony przed wypożyczeniem i wykonywane jest to także po ich zwrocie. Używając takich samochodów, warto zachować środki bezpieczeństwa takie same, jak przy własnym pojeździe i czyścić wszystkie te elementy, których będziemy dotykać, z wykorzystaniem odpowiednich w tym celu środków do dezynfekcji.

2 Comments

  1. Najlepiej użyć płynu do dezynsekcji przy każdych przypadkach. Odkazimy nie tylko bakterie, ale także pozbędziemy się niechcianych zabrudzeń.

  2. Wydaje mi się, że teraz znowu nikt o to nie dba. A szkoda, bo te zasady powinny zostać z nami na zawsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *