auto detailing

Co obejmuje auto detailing?

Czyste, zadbane auto potrafi sprawić, że nawet najdłuższe i najbardziej męczące podróże stają się przyjemnością. Regularne usługi auto detailingu to podstawa, szczególnie jeśli nasz samochód jest używany z dużą częstotliwością. Wówczas powstają zabrudzenia, które niekiedy ciężko jest usunąć na własną rękę. Wtedy powinniśmy przemyśleć oddanie auta do salonu detailingowego. Z jakich usług możemy tam skorzystać?

Gdzie wykonywać auto detailing?

Zabiegi, które rozumiemy, przez nazwę auto detailingu możemy oczywiście wykonywać samodzielnie, w domowych warunkach. Musimy jednak pamiętać, że wcale nie jest to taka prosta sprawa. Poza tym specjaliści zajmą się naszym samochodem profesjonalnie i wykonają czyszczenie i pielęgnację na dużo wyższym poziomie. Do niektórych czynności potrzebne będą także specjalistyczne środki i sprzęty, którymi możemy przecież nie dysponować. Auto detailing warto więc wykonywać w przeznaczonych do tego salonach. Aby znaleźć profesjonalne usługi auto detailingu, przejrzyj ogłoszenia firm oferujących mycie i sprzątanie pojazdów w Twojej okolicy (www.sprzedajemy.pl).

Czym jest auto detailing?

Auto detailing to w największym skrócie usługi, które mają na celu dokładne wyczyszczenie i zabezpieczenie elementów samochodu. W ich skład wchodzi wiele różnych zabiegów, które sprawiają, że samochód może wyglądać, jakby dopiero co wyjechał z salonu. Czyszczenie i pielęgnacja, która wykonywana jest w ramach auto detailingu, może być wykonywana we wnętrzu samochodu, na karoserii lub podwoziu. Auto detailing w ostatnim czasie stał się bardzo popularną usługą. Dla wielu kierowców regularne korzystanie z myjni samochodowej nie jest absolutnie wystarczające.

Jakie usługi wchodzą w skład auto detailingu?

Auto detailing obejmuje wiele różnych zabiegów wykonywanych wewnątrz lub zewnątrz kabiny samochodu. Proces wykonywania usługi w dużej mierze zależy od jej rodzaju. W ramach auto detailingu najczęściej wykonuje się:

 • woskowanie lakieru,
 • impregnowanie dachu,
 • polerowanie lamp,
 • nakładanie powłoki lub folii na lakier,
 • nakładanie warstwy hydrofobowej na szyby,
 • dokładne czyszczenie trudno dostępnych miejsc wewnątrz samochodu,
 • renowacja skóry na siedzeniach,
 • czyszczenie deski rozdzielczej,
 • mycie szyb,
 • pranie tapicerki,
 • impregnowanie czyszczonych powierzchni,
 • ozonowanie wnętrza kabiny,
 • polerowanie, woskowanie, renowacja lakieru.

Powyższe pozycje to podstawowa oferta większości salonów auto detailingowych. Wiele z takich firm wykonuje także inne usługi, w tym takie na życzenie klienta.

Czy warto inwestować w auto detailing?

Odpowiedź jednoznacznie brzmi — warto. Nawet jeśli chcemy wykonać zabiegi samodzielnie, to mogą one pomóc jak najdłużej cieszyć się zadbanym i w pełni sprawnym samochodem. Raz na jakiś czas należy wyczyścić auto od środka i na zewnątrz, również po to, aby podróże były przyjemne, nie tylko dla kierowcy, ale i dla pasażerów. Żeby auto detailing był wykonany jak najlepiej, warto zgłosić się do specjalistów.

2 Comments

 1. Ja ostatnio wykupiłam usługę auto detailingu dla mojego partnera na dzień chłopaka. Wrócił taki ucieszny, że odpicował furę 😀

 2. Jak dla mnie to auto ma jeżdzić xD nie potrzebuję by wyglądało na odpicowane, ważne że jeździ i mało pali 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *