warsztat samochodowy

Gdzie sprawdzą się specjalistyczne skrzynki motoryzacyjne?

W czym przechowywać części motoryzacyjne, jeżeli trzeba je gdzieś przewieźć lub magazynować? Do tego celu służą specjalistyczne skrzynki motoryzacyjne. Czym się one odznaczają i gdzie można je zastosować?

Gdzie wykorzystuje się skrzynki motoryzacyjne?

Pojemniki KLT, czyli specjalistyczne skrzynki motoryzacyjne są dedykowane logistyce w branży motoryzacyjnej (bekuplast.com) i najczęściej wykorzystywane do przechowywania i transportu części i narzędzi. Z tego względu zwykle znajdują zastosowanie w sklepach motoryzacyjnych i warsztatach, ale także w halach produkcyjnych.

Sklepy motoryzacyjne oferują na sprzedaż wiele drobnych elementów, takich jak śrubki i uszczelki. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo można je zgubić, jeżeli nie przechowuje się ich w odpowiednio do tego przystosowanych pojemnikach. Skrzynki motoryzacyjne nadają się do sklepów także ze względu na boczne kieszonki, nadające się do umieszczenia w nich kartek z opisem, a także z uwagi na gładką powierzchnię, odpowiednią do przyklejenia kodu kreskowego.

W warsztacie pojemniki KLT pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i uporządkowanie narzędzi według określonego klucza. Udogodnieniem jest stabilne dno takich pojemników, dzięki któremu można je łączyć z innymi, dostępne są także w wersji składanej.

Do zastosowania w halach produkcyjnych najlepiej wybierać skrzynki z kopolimeru polipropylenu, jako że jest to materiał trwały, odporny na większość kwasów i środków chemicznych, a ponadto łatwo utrzymać go w czystości. Skrzynki motoryzacyjne szczególnie często wykorzystuje się w fabrykach produkujących części samochodowe.

Jakie są rodzaje skrzynek motoryzacyjnych?

Dostępne na rynku skrzynki motoryzacyjne różnią się pod względem konstrukcji i zastosowań. Skrzynki VDA-R-KLT charakteryzują się wzmocnionym dnem. Są skonstruowane w taki sposób, by zapewnić stabilność na wszystkich płaszczyznach, można więc ułożyć towar bez zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. Ich dno ma stopki, które są solidną podstawą i dają możliwość układania pojemników w stos.

Skrzynki VDA-RL-KLT natomiast powstają z myślą o transporcie lekkich i średnich części motoryzacyjnych. Mają gładkie dno z otworami odpływowymi. Pojemniki motoryzacyjne dostępne są też w wersji ESD, zapewniającej bezpieczeństwo elementom elektronicznym wyposażenia samochodów.

Jakie normy spełniają skrzynki motoryzacyjne?

Skrzynki motoryzacyjne muszą spełniać pewne jakościowe normy, wyznaczane przez oficjalne zalecenia Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego. To dlatego tworzywem, z którego najczęściej są wykonywane, jest kopolimer polipropylenu, jako materiał trwały, odporny na działanie środków chemicznych i promieniowanie UV. Wykorzystywane w branży motoryzacyjnej pojemniki powinny też być wyposażone w ergonomiczne uchwyty na ręce i etykiety.

Również wymiary takich pojemników nie są kwestią „widzimisię” producenta. Muszą być one dostosowane do wymiarów palet europejskich i przemysłowych, dlatego też są pod tym względem ujednolicone – dno może mieć 300 × 200 mm, 400 × 300 mm, lub 600 × 300 mm.

One Comment

  1. Fajny bajer, chociaż taką skrzynkę łatwo zrobić samemu. Zależy, ile narzędzi wozi się ze sobą w danym samochodzie:) Osobiście uważam to za zbytek, ale wierzę, że wielu osobom może się przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *