Przejażdżka Ferrari

Co na prezent dla fana motoryzacji?

Nie masz pomysłu na prezent dla fana motoryzacji? Nie martw się – mamy dla Ciebie kilka propozycji! Zobacz, co warto kupić dla amatorów samochodów.

Przejażdżka sportowym samochodem

Popularnym pomysłem na prezent dla fana motoryzacji jest przejażdżka sportowym samochodem. Obecnie wiele firm oferuje taką możliwość, w każdym większym mieście jest to dostępne. Lecz od razu zaznaczamy, że nie jest to tani prezent, jego ceny zaczynają się od kilkuset złotych. A czy warto o nim pomyśleć? Zdecydowanie! Ponieważ nawet krótka jazda za kierownicą wyścigowego modelu Subaru czy luksusowego Ferrari dostarcza nie lada wrażeń.

Możesz mieć pewność, że prezent ten będzie mieć charakter niezapomniany. Można się na niego złożyć w kilka, kilkanaście osób, dzięki czemu stanie się bardziej przystępny cenowo.

Nawigacja samochodowa

Choć wielu kierowców korzysta z telefonów jako nawigacji, rozwiązanie to nie jest najbardziej komfortowe. Zwłaszcza, że smartfony szybko się rozładowują, a większe modele przysłaniają sporą część szyby. Dlatego znacznie bardziej praktyczna jest zewnętrzna nawigacja samochodowa.

Jej koszt może zaczynać się od 100 zł, aczkolwiek my polecamy wydać trochę więcej. W Polsce bardzo dużą popularnością cieszy się nawigacja TomTom, dzięki czemu można liczyć na stałe aktualizacje.

Kamera do auta

Równie dobrym pomysłem co nawigacja, jest kamerka do auta. To najlepsze źródło dowodów w przypadku stłuczek. Taki rejestrator jazdy nie musi być drogi, za dobry sprzęt zapłacisz nawet 300 zł. Ważnych jest jednak kilka czynników podczas jego zakupu.

Sprawdź, jakiej pojemności jest karta SD, na której zapisywany jest obraz. Istotna jest rozdzielczość – im jest wyższa, tym lepsza jest jakość obrazu. Ponadto kamery samochodowe powinny mieć szeroki kąt widzenia, aby móc nagrywać nie tylko pas, na którym znajduje się auto. Natomiast jeśli urządzenie ma być również używane w nocy, musi być wyposażone w diody podczerwieni, a także być odporne na światła latarni.

Gadżety samochodowe

Zdajemy sobie sprawę z tego, że poprzednie propozycje są dość kosztowne, dlatego teraz mamy kilka pomysłów na niskobudżetowe prezenty dla fana motoryzacji. To gadżety związane z daną marką – breloczki, naklejki, ale też zegarki lub ubrania. Oczywiście największą popularnością cieszą się te związane z ekskluzywnymi markami, jak Porsche czy Lamborghini, my jednak sugerujemy, żeby kierować się modelem posiadanym przez obdarowywanego.

Car detailing

Jesteś fanem praktycznych prezentów? Wykup karnet na car detailing. To profesjonalna usługa ręcznego czyszczenia samochodu. Co istotne, może być połączona z dodatkowymi usługami, takimi jak usuwanie uszkodzeń lakieru, a także nakładanie powłok, które mają chronić karoserię przed nowymi zarysowaniami.

Plusem jest to, że ostateczna cena prezentu zależy od Ciebie, ponieważ to Ty zdecydujesz, co taki karnet ma obejmować. I nawet jeśli wybrane przez Ciebie auto spa nie ma tego w swojej ofercie, warto zapytać o możliwość wykupienia usługi w ten sposób – z pewnością się to uda.


One Comment

  1. Przejażdżka sportowym samochodem to super pomysł na prezent! Kupię mężowi, na pewno się ucieszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *