sprzedaż znaków drogowych

Znaki drogowe: wynajem czy kupno znaków drogowych? Co i kiedy wybrać?

Organizacja ruchu na drogach jest niezbędnym elementem umożliwiającym bezpieczne przemieszczanie się zarówno kierowcom jak i pieszym. Montaż oznakowania pionowego w postaci znaków drogowych jest ściśle regulowany przepisami prawa, dlatego należy inwestować w znaki najwyższej jakości, które możemy zakupić lub wypożyczyć. Kiedy warto kupić znaki drogowe, a kiedy dobrze je wynająć?

Znaki drogowe – wynajem czy kupno?

Znaki drogowe informacyjne, ostrzegawcze, nakazu czy zakazu są wpisane w rzeczywistość wszystkich użytkowników dróg. Stwarzają możliwość projektowania ruchu, pozwalają na właściwą orientację w terenie. Bez odpowiedniego i wyraźnego oznakowania bezpieczeństwo na drogach nie ma racji bytu, dlatego ważne, aby stawiać na znaki drogowe wysokiej jakości.

Wynajem bądź zakup znaków drogowych powinien zostać uzależniony od okoliczności, ponieważ oznakowanie profesjonalne zawsze wiąże się z wysokim wydatkiem. Cena znaku drogowego dobrej jakości waha się w granicach od stu do kilkuset złotych, dlatego dobrze przekalkulować koszty inwestycji i uwzględnić okres, w którym znaki są niezbędne. Decydując się na zakup oznakowania pionowego warto sprawdzić ofertę producentów, sprzedaż znaków drogowych to usługa m.in. firmy Unistop, która specjalizuje się również w ich wynajmie.

Kupno lub wypożyczenie znaków drogowych warunkowane musi być opłacalnością przedsięwzięcia, zawsze jednak musi mieć na celu poprawę bezpieczeństwa i zapewnienie płynności ruchu na drodze.

Kiedy wypożyczyć znaki drogowe?

Wszelkie roboty drogowe, prace remontowo-budowlane wymagają dodatkowych znaków, które zapewniają tymczasową organizację ruchu, dają szansę na utrzymanie przepustowości jezdni podczas przeprowadzanych napraw i modernizacji. Wynajem znaków drogowych to dobra alternatywa podczas przejściowych utrudnień na drodze spowodowanych awarią, remontem, bądź modernizacją ulicznej infrastruktury.

wypożyczenie znaków drogowych

To właściwe rozwiązanie w trakcie realizacji projektów budowlanych, które utrudniają ruch w mieście, kiedy niezbędne jest zabezpieczenie przyległego do placu budowy terenu. Wynajem znaków drogowych to również opłacalna koncepcja podczas organizacji wydarzeń okolicznościowych, marszów, zgromadzeń czy manifestacji. To dobry wybór na czas planowanych koncertów, festiwali, imprez, kiedy należy dokonać zmiany organizacji ruchu.

W jakich sytuacjach warto kupić znaki drogowe?

Podczas konieczności oznakowania okresowego warto rozważyć wypożyczenie znaków drogowych, które potrzebne są tylko w określonym czasie. Pozostałe, które montowane na stałe lepiej zakupić.

Ważne, aby zawsze zwracać uwagę na sposób projektowania oznakowania i jakość jego wykonania, dlatego należy kupować znaki drogowe jedynie u sprawdzonych i renomowanych przedstawicieli tej branży. Kupując oznakowanie pionowe dobrze zdecydować się na usługę montażu znaków drogowych przez profesjonalistów, którzy dysponują wiedzą na temat przepisów, zasad i techniki mocowania.


2 Comments

  1. Jasno wytłumaczone, no ale w sumie co tu dywagować? Lepiej się słuchać doświadczonych osób i stawiać na wynajem i zakup wtedy, kiedy są ku temu przesłanki. Jak widać, nie zawsze trzeba mieć wszystko na własność. Lepiej postawić na wynajem.

  2. Rozmarzyłam się przez ten artykuł nad imprezą w stylu „uwaga roboty drogowe” i korci, żeby wypożyczyć takie dekoracje 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *