Wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu w Warszawie w czasie pandemii – co powinieneś wiedzieć?

Koronawirus zmienił znacząco wszystkie sektory gospodarki a także nasze codzienne funkcjonowanie. Wiele usług zostało zawieszonych, część z nich działa natomiast na nieco innych zasadach. A jak funkcjonują wypożyczalnie samochodów?

Wypożyczenie samochodu w dobie koronawirusa – jak to działa?

Być może zastanawiałeś bądź zastanawiałaś, czy wypożyczalnie samochodowe nadal działają, i jeśli tak, to na jakich zasadach. Jeśli nie posiadasz swojego samochodu lub czasowo jest on niedostępny, wypożyczenie samochodu może być dla Ciebie niezwykle ważne. Pomimo zamkniętych granic, wypożyczalnie samochodów działają na terenie całego kraju i umożliwiają na swobodne przemieszczanie się zarówno w obrębie miasta, jak i innych województw.

Oczywistą rzeczą jest, że wypożyczalnie samochodów działają w czasie pandemii na nieco innych zasadach. Najważniejsza jest dezynfekcja – każda wypożyczalnia samochodów ma swoje procedury ważne w czasie pandemii. Przede wszystkim, samochody są dokładnie dezynfekowane po każdym zwróceniu auta przez klienta. Dezynfekowane jest zarówno wnętrze, jak i poszczególne elementy, takie jak kierownica, dźwignie, skrzynia biegów, klamki, pasy bezpieczeństwa czy kluczyki do samochodów. Dzięki skutecznej dezynfekcji klient ma pewność, że wypożyczenie samochodu jest bezpieczne. Dezynfekowane są również wypożyczalnie, a na miejscu zachowywana jest odpowiednia odległość oraz noszone są maseczki.

Czy warto wypożyczyć samochód w pandemii?

Wypożyczenie samochodu w pandemii może okazać się bardzo dobrym pomysłem z wielu względów. Przede wszystkim poprzez limit osób w komunikacji miejskiej, mogą wystąpić utrudnienia w naszym codziennym transporcie. I chociaż wielu kierowców na przykład autobusów w istocie nie zwraca uwagi na limit osób, ten sposób podróżowania nie jest zbyt bezpieczny oraz komfortowy w czasie pandemii.

No właśnie, bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych powodów, dla których w czasach koronawirusa ludzie wybierają wypożyczenie samochodu. Korzystanie z wypożyczonego, odpowiednio zdezynfekowanego samochodu uchroni nas przed koniecznością korzystania z transportu zbiorowego, w którym łatwo możemy się zarazić od niefrasobliwych współpasażerów nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa (na przykład zasłaniania twarzy).

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Warszawie?

Ceny wypożyczenia samochodu są różne i często zależą od typu samochodu, jaki chcemy wybrać. Z zasady im większe auto, tym drożej zapłacimy, jednak nie zawsze jest to regułą. Ceny w wypożyczalniach podawane są za godzinę lub dzień. Czasem możemy wypożyczyć samochód na dłuższy czas, a wtedy stawka w przeliczeniu na dzień czy godzinę będzie dużo bardziej korzystna niż wypożyczenie auta na godziny.

Samochód mini możemy wypożyczyć w Warszawie już od 9 złotych za dzień, jednak nie są to wszystkie koszty (często trzeba zapłacić kaucję). Taka cena jest jednak możliwa w przypadku tygodniowego wynajmu.

Średnio, za wypożyczenie samochodu zapłacimy 12 – 25 złotych za dzień. Samochód ma zazwyczaj pełny bak, który jednak trzeba uzupełnić przy zwrocie.

2 Comments

  1. Wypożyczałem ostatnio autko w wypożyczalni, prawie nówka, nieśmigane. Pełen komfort i profeska! W pandemii wydawał mi się to genialny pomysł. Teraz jestem zaszczepiony to boję się mniej i częściej jeżdżę metrem, jednak uważam, że warto korzystać w miarę możliwości.

    • Nie wszyscy mają hajs na wypożyczenie auta w Wawie, ja wynajmuję tylko, jak muszę, jak moje subaru jest w naprawie (a ostatnio coś często się to zdarza). Dobrze, że jest taka możliwość, pełen komfort, jakby na to nie patrzeć, a i zabłyszczeć można fajnym autkiem przed koleżankami z pracy:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *