fiat-500-miejski-samochod

Samochody miejskie – przegląd najpopularniejszych

Zatłoczone ulice i brak miejsc postojowych to obraz większości polskich miast, dlatego samochód do miejskiej jazdy powinien być mały, aby możny było nim zaparkować nawet w ścisłym centrum. Powinien także dawać możliwość sprawnego i oszczędnego poruszania się po ulicach metropolii. Podpowiadamy, jakie modele można zaliczyć do grupy popularnych samochodów miejskich.

Samochód miejski Skoda Citigo

Ten model Skody to, jak sama nazwa wskazuje, auto, które świetnie sprawdzi się na zatłoczonych, miejskich drogach. Jego niewielkie rozmiary pozwolą wcisnąć się nawet w najmniejszą lukę na parkingu, a bagażnik o pojemności około 250 l spokojnie pomieści zakupy. Jest to mały, zgrabny samochód ze sportowym charakterem, który świetnie sprawdzi się jako auto dla kobiety. Ponadto Skoda Citigo jest ekonomicznym i stosunkowo tanim samochodem, ma w ofercie dwa litrowe silniki o mocy 60 KM lub 75 KM.

Opel Corsa – samochód popularny w mieście

Samochodem równie często spotykanym na miejskich drogach jest Opel Corsa. Choć na rynku znajdziemy już szóstą generację tego auta, to na drogach wciąż króluje Opel Corsa C i D. Ten pierwszy świetnie sprawdzi się jako pierwszy pojazd dla świeżo upieczonych kierowców. Corsa nie jest skomplikowana technicznie, dzięki czemu koszty naprawy tego auta zazwyczaj nie są zbyt wysokie.

Małe auto dla kobiety – Fiat 500

Fiat 500 to chyba najbardziej kobiecy samochód, jaki można sobie wyobrazić. Jest zgrabny, estetyczny, a jego retro styl stanowi wdzięczną bazę dla pastelowych kolorów lakieru. Posiada designerskie wnętrze i jest dość komfortowy. Topową wersję Lounge tego samochodu wyposażono w siedem poduszek powietrznych, klimatyzację, tempomat oraz elektryczne lusterka boczne. Wiele wersji tego samochodu posiada także, niezwykle przydatne podczas miejskiej jazdy, tylne czujniki parkowania.

Designerski Citroen C3

Droższym, jednak równie popularnym samochodem na miejskich drogach jest Citroen C3. Te auto wyróżnia się ciekawym, designerskim stylem i nowoczesnymi gadżetami we wnętrzu samochodu. Citroen C3 posiada wysoko prowadzoną linię maski oraz piętrowo umieszczone światła. Charakterystyczne są także listwy drzwiowe Airbump, chroniące przed parkingowymi zarysowaniami i wgnieceniami. Co ważne, ten model Citroena sprawdzi się nie tylko jako samochód miejski, ale także rodzinne auto na dłuższe wyjazdy za miasto.

Samochody hybrydowe do miejskiej jazdy

Warto pamiętać, że samochody miejskie powinny być zgrabne, zwrotne, a przede wszystkim muszą mało palić. Dlatego w zatłoczonych miastach dobrze sprawdzają się również auta hybrydowe, które przy niskich prędkościach (np. w korkach) poruszają się wyłącznie z użyciem napędu elektrycznego. Dzięki temu samochody te są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale również przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu. A jakie auta hybrydowe najczęściej spotkamy na polskich drogach? Głównie Toyotę Yaris Hybrid, hybrydowego Forda Mondeo i Kię Optimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *