SUV BMW

Jakie auto dla rodziny? 3 modele samochodów rodzinnych

Jaki powinien być idealny samochód rodzinny? Pakowny, wygodny i bezpieczny. To bez wątpienia. Ale jak wśród tylu marek i modeli znaleźć taki, który będzie idealny? Czy lepszy będzie SUV czy kombi? A może van? Podpowiadamy!

Jaki SUV dla rodziny?

SUV-y to samochody, które stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie. Dzięki zwiększonemu prześwitowi jak w samochodach terenowych, wyższy jest pojazd, a więc polepszona jest znacznie widoczność dla kierowcy. To sprawia, że szybciej może zareagować, gdy coś dzieje się na drodze. Jednak warto wiedzieć, że mimo z pozoru dość potężnej sylwetki, SUV wcale nie jest pakownym samochodem. Miejsca w kabinie jest dość mało, bagażnik nie ma dużej pojemności. Często konieczne jest dokupienie bagażnika dachowego, który w tak wysokim samochodzie trudno się montuje. W SUV-ie umocować można tylko dwa foteliki. Jednak umieszczanie w nich dzieci jest ułatwione z uwagi na znaczną wysokość.

A jaki SUV kupić dla rodziny? Świetnie sprawdzi się Honda CR-V. Dlaczego? Choć kojarzy się głównie jako samochód terenowy, to raczej trudno go do nich zaliczyć. Znacznie lepiej sprawdzi się w mieście niż na off-roadzie. Honda CR-V to takie podwyższone kombi. Ten japoński samochód jest dość pakowny i pozwala na komfortową jazdę. Ponadto jak na SUV-y jest mało awaryjny. Napęd 4×4 koła pomaga w dostaniu się na pole namiotowe czy sprawdza się w innych trudniejszych terenach podczas wakacyjnych wyjazdów rodzinnych.

Który samochód kombi kupić dla rodziny?

Jako auto rodzinne świetnie sprawdza się także samochód osobowy w nadwoziu kombi. Zwłaszcza, gdy ma się dwójkę dzieci, a nawet trójkę, ale najstarsze może siedzieć pomiędzy dwoma fotelikami.

Plusem samochodów z nadwoziem kombi jest to, że mają bardzo pojemny bagażnik. Pomieścić może bagaże, wózek dziecięcy, psa. Co więcej, gdy zdecydujemy się na bagażnik dachowy, mamy do niego znacznie łatwiejszy dostęp niż w SUV-ie. Plusem kombi jest też to, że ma się do wyboru szeroką gamę silników. Poza tym, auta te z reguły palą mniej paliwa niż SUV-y. jest też ich znacznie większy wybór, a ceny są niższe.

A które kombi warto wziąć pod uwagę, gdy chce się kupić auto dla rodziny? Zdecydowanie Audi A6. Jest to samochód o dużej pojemności kufra, z ogromnym wnętrzem, bogatym wyposażeniem. Mocny silnik jest wytrzymały, pozwala na bezpieczną jazdę – tak jak i poduszki powietrzne oraz sama konstrukcja nadwozia. Takie auto mimo gabarytów świetnie się prowadzi. Mocny silnik sprawdzi się nawet poza miastem.

Czy warto kupić vana dla rodziny?

Jakoś tak się stało, że dzisiaj modne są SUV-y, więc wiele osób z automatu odrzuca vany. A szkoda. Są to bowiem pojazdy stworzone specjalnie z myślą o rodzinach. Niestety z uwagi na to, że wygląd aut nie jest zbyt powalający, sporo osób sobie odpuszcza taki pojazd. Niestety przy trójce dzieci, często okazuje się, że to jedyna możliwość.

Zła sława vanów wzięła się również z tego, że dawniej były to auto o małej dynamice i dużym spalaniu. Dzisiaj nowe samochody są znacznie inne. Mają mocne, ekonomiczne silniki i dość atrakcyjną sylwetkę.

Zaletą vanów jest to, że każdy z pasażerów ma dużo miejsca. Co więcej, w pojazdach jest wiele praktycznych schowków. Kufer w vanie jest pojemny, nawet jak rozłoży się trzeci rząd foteli. Sam fakt, że vanem może podróżować 7, a często i nawet więcej osób, sprawia, że jest to auto idealne dla dużej rodziny.

A jakiego vana wybrać? Warto pomyśleć o Renault Scenic. To samochód, którego nadwozie jest komfortowe, ale wnętrze praktyczne i pojemne. Wersja 7-osobowa jest bardzo praktyczna. Sprawdza się przy codziennym wożeniu dzieci, ale i na wakacyjny wyjazd.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *