części samochodowe

Części samochodowe. Gdzie zaopatrzysz się w dobrej jakości produkty?

Nawet najlepszej klasy samochody, co jakiś czas się psują. Poszczególne podzespoły w trakcie jazdy ulegają stopniowemu zużyciu. Konieczne są wtedy odpowiednie części zamienne, którymi można zastąpić stare elementy. Gdzie jednak je kupić? Czy postawić na dosyć drogie, ale z założenia trwalsze oryginały, czy też szukać tańszych zamienników?

Części zamienne. Na co zwrócić uwagę poszukując tych elementów?

Tradycyjne sklepy z częściami samochodowymi coraz częściej zastępowane są przez te działające w Internecie. Dostępne w nich tysiące części zamiennych to z jednej strony możliwość znalezienia wszystkiego, czego potrzebujesz, z drugiej często problem w zorientowaniu się, co najlepiej wybrać. Możesz wybierać nie tylko pomiędzy poszczególnymi producentami, ale także częściami oryginalnymi, zamiennikami, regenerowanymi czy używanymi.

Jeśli zdecydujesz się na nowe auto części, także nie musi oznaczać to, że zapłacisz dużo. Na opakowaniach, w których będą umieszczone tarcze hamulcowe, amortyzatory lub inne elementy znajdziesz oznaczenia literowe informujące o tym, do jakiej grupy jest ona zaklasyfikowana.

OE (Original Equipment) – oryginalne części z logo producenta pojazdu i przez niego rekomendowane.
OEM (Original Equipment Manufacturer) – nieco tańsze części oryginalne bez rekomendacji marki auta, ale nadal przez niego polecane.
P – części zamienne o dobrej jakości. Producent poświadcza, że można stosować je na równi z droższymi elementami.

Z – pozostałe zamienniki części.

Gdzie zaopatrywać się w auto części?

Zakup części samochodowych często wiąże się ze sporym wydatkiem. Nic więc dziwnego, że kierowcy szukają tu oszczędności. Szczególnie w przypadku droższych marek samochodów naprawa kilku elementów potrafi słono kosztować. Sklepy takie, jak https://intercars.pl/s/lp-czesci-zamienne/ oferują dobrej jakości zamienniki oryginalnych części. Dostępny tam katalog części samochodowych oferuje dostęp do wielu podzespołów niezależnie od modelu auta i rocznika. To wygodna opcja, bo nie trzeba szukać tego, co potrzebne w kilku różnych miejscach.

Co ważne, często kierowcy zapominają, że nawret gdy naprawiają samochód u mechanika mogą zamówić części we własnym zakresie. Zrobienie tego indywidualnie to gwarancje lepszej kontroli nad kosztami naprawy.

Jak szukać części pasujących do danego modelu samochodu?

Co prawda zamówione produkty w sklepach internetowych można bez problemu zwrócić, ale lepiej unikać przedłużającego się czasu oczekiwania na części. Dlatego, zanim złożysz zamówienie, sprawdź dokładnie:

  • markę pojazdu;
  • model auta;
  • rok produkcji;
  • pojemność silnika;
  • moc;
  • rodzaj tankowanego paliwa.

Problemem, na który możesz napotkać jest też sytuacja, gdy w ciągu kilku lat produkcji danego pojazdu montowane były w nim różne podzespoły. Pomocne w ustaleniu, jakie auto części zamówić będzie sprawdzenie numeru VIN.

Jeśli mimo licznych zalet zamawiania części przez Internet wolisz kupić je stacjonarnie, to możesz szukać ich między innymi w autoryzowanych punktach ASO danej marki. Minusem będą z pewność dość wysokie kwoty, które trzeba będzie zapłacić. Bogata oferta w bardziej przystępnych cenach będzie też dostępna w tradycyjnych punktach. Sklep motoryzacyjny proponuje klientom szeroki wybór części do wielu różnych marek oraz modeli. To sprawdzony sposób, aby dosyć szybko nabyć to, co potrzebne jest do naprawy. Jak widzisz jest kilka możliwości. Niezależnie od tego, na która się zdecydujesz życzymy szybkich i skutecznych napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *