Wypożyczony samochód

Wypożyczalnie aut w Warszawie, czyli wypożyczamy auto w stolicy

Przyjeżdżasz na kilka dni do stolicy i szukasz auta na wynajem? Zobacz, gdzie wypożyczysz samochód w Warszawie oraz jakie warunki musisz wcześniej spełnić. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zasad działania wypożyczalni aut.

Wynajem samochodów – zasady

Bez względu na to, gdzie wypożyczasz samochód, obowiązywać będą podobne zasady. Jakie? Przede wszystkim musisz znajdować się w określonym przedziale wiekowym, który zazwyczaj wynosi 19-75 lat. Wymagane będą takie dokumenty jak dowód osobisty, prawo jazdy (co najmniej od roku), a w przypadku firm: dokumenty o nadaniu NIP, Regon, zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Rezerwacji pojazdu można dokonać na kilka sposobów: telefonicznie, mailowo lub w siedzibie firmy. Tam też można odebrać auto lub umówić się na to w wybranym, bardziej dogodnym miejscu, już za dodatkową opłatą. Wtedy pobrana zostanie kaucja, którą wypożyczalnia zwraca, jeśli samochód nie zostanie w żaden sposób uszkodzony.

Co istotne, koszt wynajmu nie obejmuje paliwa. I choć dostaniesz pojazd z zatankowanym bakiem, musisz potem uzupełnić jego poziom.

Gdzie wypożyczyć samochód w Warszawie?

Wypożyczalnia aut w Warszawie to np. wypozyczalnia-aut24.pl, która posiada aż sześć oddziałów, w tym trzy zlokalizowane przy lotniskach. Ale to oczywiście nie wszystko. Wynajem pojazdów oferują także takie firmy jak Car Free, 99Rent, Happy Car czy Avis.

Są to w większości wypożyczalnie samochodów, które działają na terenie całej Polski, ich siedziby można znaleźć w największych miastach. Do tego zasady wynajmu są bardzo proste i przejrzyste.

A ile trzeba będzie zapłacić za tę usługę?

Ile kosztuje wynajem aut?

Większość wypożyczalni samochodów posiada podobne ceny, aczkolwiek trzeba uważać na kilka istotnych aspektów.

Ale zacznijmy od konkretów. Zwykle ceny zaczynają się od 50-60 zł za dobę. I tu zasady są proste – im lepiej wyposażony samochodu, tym jego cena wzrasta. Tak samo jest z klasą pojazdu. Wypożyczenie miejskiego hatchbacka będzie tańsze, niż luksusowego sedana.

Druga zasada dotyczy długości wynajmu. Im na więcej dni podpisujesz umowę, tym… płacisz mniej za dobę. Zwykle można podjąć próbę negocjacji kosztów już powyżej 4 dni wynajmu.

Uważać natomiast trzeba na dodatkowe kruczki. Jakie? Lepiej wybierać te wypożyczalnie, które nie określają limitu kilometrów. Co to oznacza? Że w ciągu jednego dnia/tygodnia/miesiąca można przejechać samochodem dowolną ilość kilometrów, nie jest to ściśle określone w umowie. W innym wypadku konieczne może być uiszczenie dodatkowych opłat za każdy nadliczbowy kilometr. Dopytać należy się także, czy koszt wynajmu obejmuje ubezpieczenie AC.

W wielu przypadkach udostępnienie wypożyczonego samochodu osobie innej, niż wskazana w umowie, będzie wiązać się z wysoką karą, więc trzeba o to dopytać. Należy także ustalić z wypożyczalnią warunki wyjazdów zagranicznych wynajętym autem.

Często istnieje możliwość doposażenia pojazdu, aczkolwiek to zwiększa koszt usługi. W ofercie jest wynajem bagażników dachowych, fotelików samochodowych czy nawigacji GPS. Cena, tak jak w przypadku samochodu, podawana jest za dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *